Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2016

CHAMPIONS LEAGUE ΜΕΡΟΣ 2ο

Συνεχίζουμε με το κουπόνι της Τετάρτης και φυσικά τη μερίδα του λέοντος την έχουν οι υπόλοιποι αγώνες του Champions League.Στις λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά χάσαμε ένα πολύ καλύτερο ποσοστό επιτυχιών χθες,αλλά γενικά σε όλα τα παιχνίδια είχαμε πιάσει τον παλμό και ήμασταν πολύ κοντά,ακόμα και στα δύσκολα σημεία που προτείναμε.Αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο και κυρίως το ΣΤΟΙΧΗΜΑ, καθορίζονται όλα απ' τα αποτελέσματα.

Περνάμε γρήγορα λοιπόν στο πρώτο παιχνίδι ΡΟΣΤΟΦ-ΜΠΑΓΕΡΝ.Οι Βαυαροί θα πρέπει να ξεπεράσουν την ήττα τους απ' την Ντόρτμουντ με νίκη γι' αυτό και θα προτείνω
 ημιχ/τελ   2/2.
Για τον ίδιο όμιλο ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΑΙΝΤΧΟΒΕΝ όπου κι εδώ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ προέρχεται απ' την ήττα της απ' την Ρεάλ και ίσως ξεσπάσει με μεγάλο σκορ ή και να καθαρίσει τη νίκη απ' το ημίχρονο.

Στο ματς ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ-ΜΠΕΝΦΙΚΑ κρίνεται η πρόκριση κατά ένα μεγάλο ποσοστό και οι δύο ομάδες θα τα δώσουν όλα.Πιστεύω ότι θα σκοράρουν και οι δύο.
Η ΝΑΠΟΛΙ θεωρητικά έχει πιο εύκολο έργο με την ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ και με νίκη ουσιαστικά προκρίνεται και προτείνω 2-3 γκολ.

ΑΡΣΕΝΑΛ-ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ  θα μονομαχήσουν για την πρώτη θέση αφού η πρόκρισή τους έχει εξασφαλιστεί.Λογικά θα μπουν γκολ για OVER σ αυτό το παιχνίδι.
Στη μάχη για την τρίτη θέση του ομίλου έχουμε ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΑ κι εδώ θα προτείνω τα 2-3 γκολ

Στο ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ οι Γερμανοί θα πρέπει να ρισκάρουν για να εξαντλήσουν τις πιθανότητες πρόκρισης τους απέναντι σε πιο ποιοτική ομάδα.Πιθανή κάποια ανατροπή εδώ απο ημ/τελ, αλλά θα προτιμούσα το Χ ημίχρονο.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ΣΕΛΤΙΚ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ το OVER 3,5 είναι πολύ πιθανό αλλά και η νίκη των Ισπανών από ημίχρονο.